BIOFORCE rohelise energia uudised

Ebaveres avatud biometaanijaam tagab aastase kütusevaru 80 gaasibussile

Apr 12, 2024 | Uudised

Reedel 12.04.2024 tähistasime Ebaveres meie biometaanijaama avamist! Lisaks põllumajanduse edendamisele Väike-Maarja vallas, loome piirkonda ka täiendavaid töökohti toetades kohalikku kogukonda. Täname kõiki, kes aitasid selle projekti elluviimisele kaasa – koos liigume rohelisema tuleviku poole! 👏

Eesti kaasaegsem biometaanijaam on võimeline käitlema kuni 130 000 tonni biolagunevaid materjale aastas ja tagama rohkem kui 80 gaasibussi aastase kütusevaru. Bioforce Group investeeris jaama ehitusse ligi 10 miljonit eurot.

Biometaan on keskkonnasõbralik metaanirikas gaasiline kütus, mida toodetakse biolagunevatest materjalidest ja see on kasutatav kõikjal, kus tarvitatakse maagaasi.

„Ebavere biometaanijaam suurendab energia varustuskindlust ja aitab kaasa kliimaeesmärkide täitmisele,” rääkis Bioforce Group juhatuse esimees Henry Uljas. “Orgaaniliste materjalide lagunemisel ja hoiustatavatest loomsetest sõnnikutest eraldub metaangaas otse atmosfääri, kus ta on CO₂-ga võrreldes keskkonnale vähemalt 28 korda ohtlikum kasvuhoonegaas. Seetõttu on oluline need jäätmed tehasesse suunata kus need väärindatakse.”

Uljase sõnul on biometaani tootmine igas mõttes hea näide ringmajandusest. „Jaama uuenduslike  tehnoloogiate abil väärindame lähedalasuvatest farmidest pärit põllumajanduslikke kõrvalsaadusi keskkonnasõbralikuks transpordikütuseks. Antud kütust saab tankida ka lähedalasuvas Kaarma tanklas, kuhu Bioforce ehitas spetsiaalse surugaasi tankla,“ lausus Uljas.

Loe rohkem 👉 https://rohe.geenius.ee/rubriik/uudis/ebaveres-avatud-biometaanijaam-tagab-aastase-kutusevaru-80-gaasibussile/