BIOFORCE rohelise energia uudised

Bioforce rajab Valgamaale uhiuue biometaanijaama

Mar 19, 2024 | Uudised

Bioforce Groupi tütarettevõte Bioforce Laatre OÜ ehitab Valgamaal asuvasse Laatre alevikku uue biometaani tootmisjaama, mille aastane tootmismaht saab olema 23 000 MWh. SEB rahastab ehitust kuue miljoni euro suuruse rohelaenuga.

Projekti kogumaksumus on 9,4 miljonit eurot ning jaam saab valmis 2024. aasta neljandas kvartalis. Biometaani tootmisjaam kasutab peamise toorainena Laatre Piim AS-i ja Kesa-Agro OÜ sõnnikut, mis katab kogu jaama projekteeritud väljundimahu. Biometaani transporditakse Tallinna linna CNG jaamadesse, et varustada Tallinna linna CNG busse.

“Bioforce Laatre saab olema juba meie kolmas biometaani tootmisjaam. On hea meel tõdeda, et senine koostöö kõikide osapooltega on projekti valmimisel olnud suurepärane. Meie partneriteks on Laatre Piim AS ja Kesa-Agro OÜ omanikud ja esindajad, kes on kaasa aidanud jaama kiirele arendusele ja ehitusele,“ sõnas Bioforce esindaja Siim Tenno ning lisas, “soovime eriliselt tänada SEB-d, kes meie ettevõtmisesse uskus ning projekti finantseerimisele kaasa aitas.”

Loe rohkem 👉 https://www.seb.ee/foorum/pressiuudised/seb-finantseerib-rohelaenuga-bioforce-laatre-ou-poolt-arendatavat-biometaani